TANIEC UŻYTKOWY DLA PAR - pytacie - czym się różni od towarzyskiego...

Taniec użytkowy to przede wszystkim wyzwanie dla Panów lecz na zajęciach tańczymy oczywiście w parach 

Mówiąc „taniec użytkowy” myślę głównie o umiejętności prowadzenia w tańcu. Najlepiej oczywiście uczestniczyć w kursie z Partnerką, z którą będziecie ćwiczyć między zajęciami.


 

Panowie górą


Kurs ma na celu nauczyć Panów prowadzenia, rozpoznania rytmu i dopasowania do niego odpowiedniego tańca. Tańców użytkowych jest wiele ale podstawą jest nauczenie się najprostszych trzech: do wolnego tempa, umiarkowanego i bardzo szybkiego. 

Oczywiście do wolnych, romantycznych piosenek wystarczy zwykłe „bujanie” z nogi na nogę ale w tych czasach, nie chodząc na prywatki czy dancingi nawet bujanie może sprawiać problem. Często mówicie, że 2na1 (disco Fox) nadaje się do każdej muzyki. Czy w takim razie próbowaliście zatańczyć 2na 1 do muzyki Rock’n’rollowej?  No właśnie, rock & roll to trochę za szybkie tempo na 2na1. Do szybkiej muzyki wcale nie trzeba się tak strasznie zmęczyć tańcząc np. towarzyskiego Jive’a czy też Rock’n’rolla. Na szczęście na kursie użytkowym pokażemy Wam jak odpocząć przy zawrotnym tempie muzyki nie schodząc z parkietu.
 

Co za dużo to nie za wiele :)


Dlaczego warto połączyć kurs tańca towarzyskiego z użytkowym ? Tańce towarzyskie tańczycie z partnerem/partnerką, z którą uczestniczyliście w kursie – można w ten sposób pochwalić się w towarzystwie umiejętnością tańczenia np. Rumby, Samby, Foxtrota czy Tanga. Taniec użytkowy przyda się tańcząc z inną partnerką, która nie zna kroków do tańców towarzyskich.

Panie uczęszczające na kurs użytkowy potrafią słuchać prowadzenia i łatwiej jest Panom poprowadzić, gdy partnerka wie jak się ustawić i na co zwrócić uwagę.


Zawsze powtarzam, że dobra partnerka nie prowadzi swojego partnera nawet gdy On nie tańczy do rytmu 

 
 
Grafik jest dotępny w zakładce GRAFIK KRAKÓW