Jazz – rozciągnięte ciało i smukłe mięśnie

Taniec jazzowy to wyjątkowo subtelna forma tańca. Przyglądając się tancerzowi lub tancerce jazzowej wydaje się, że jest to łatwe i naturalne poruszanie się lecz sami tancerze wiedzą, że ta naturalność i lekkość ruchu wymaga ogromnego skupienia, pracy i siły.

 

Odmień swoje ciało


Technika jazzowa ćwiczona regularnie pomaga nam uzyskać siłę wewnętrzną, piękne długie mięśnie i smukłą sylwetkę. Wszystko to dzięki konieczności strechingu czyli rozciągania. Tancerze przed rozpoczęciem zajęć powinni się rozgrzać poprzez rozciągnięcie wszystkich partii ciała a przede wszystkim tułowia, rąk i nóg. Tak przygotowane, rozgrzane i rozciągnięte ciało potrafi wykonywać ruchy z większą kontrolą i bardziej precyzyjnie. Kończąc trening powinniśmy wyciszyć ciało wykonując mniej dynamiczne rozciąganie niż na początku.

Klasyczne piękno


Jazz to technika spokrewniona z baletem, tańcem współczesnym a nawet tańcem towarzyskim. Tancerze praktykujący wymienione techniki często dodatkowo tańczą jazz żeby polepszać technikę i usprawniać swoje ciało. Sama przez lata trenowałam taniec towarzyski i wiem jak ważne było rozciąganie ciała na zajęciach z jazzu i baletu. Obecnie nie zamykamy się w jednej technice tylko staramy się być wszechstronni, rozwijamy się w różnych kierunkach więc próbujemy szukać przyjemności w coraz to innych stylach.

Jeśli nigdy nie tańczyłeś/łaś jazzu to polecam zajęcia dla początkujących, gdzie nauczysz się przede wszystkim podstaw utrzymywania równowagi w podstawowych elementach tego stylu. Nasze zajęcia są skierowane do konkretnych grup wiekowych i na różnych stopniach zaawansowania. Jeśli tylko wybierzesz zajęcia odpowiednie dla swojego wieku i umiejętności to na pewno pomożemy Ci rozwinąć się i poczuć przyjemność z tego pięknego stylu jakim jest taniec jazzowy.

 

Gorąco polecamy zajęcia!Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW.