Hip Hop – uliczna paleta stylów

To niesamowite jaką popularność wśród młodych tancerzy zyskał ostatnio ten styl. Taniec Hip Hop’owy kojarzy się z wizerunkiem tancerza poruszającego się w sposób miękki, pewny siebie, w luźnym dresie i czapce z daszkiem. To na punkcie tego stylu oszalały dzieciaki, głównie chłopcy, którzy z zazdrością podglądają starszych kolegów np. b-boyów ale także dziewczynki, którym nie podobają się różowe, baletowe stroje.

 

Nabierz pewności siebie


Styl Hip hop, mimo że wygląda na łatwy i naturalny, wymaga nie lada umiejętności. Taniec ten daje nam wspaniałe umiejętności:
- kształtuje sportową sylwetkę – wykonywanie sekwencji kroków i figur na różnych poziomach, od stania do leżenia, kucanie, klęczenie, przeskoki a nawet partnerowania powodują że nabieramy siły, sprawności ruchowej, budujemy masę mięśniową i kondycję fizyczną,
- uczy niesamowitej koordynacji ruchowej – połączenie ruchów nóg i rąk na poziomie początkującym nie jest łatwe ale kwestią treningu jest opanowanie tych umiejętności.
- podczas zajęć tancerze uczą się izolacji tzn. odseparowania tylko jednej części ciała, która aktualnie pracuje, a reszta ciała pozostaje pod kontrolą ale nie porusza się,
- pobudza wrażliwość na muzykę – ilość rytmów w muzyce które trzeba/można pokazać tańcem jest nieskończona 
- umiejętność pracy w grupie – grupy, które przygotowują się do różnego rodzaju konkursów tanecznych tworzą choreografię gdzie konieczna jest synchronizacja ale również płynne przejścia między tancerzami.
 

Tego się nie da opowiedzieć, to trzeba przeżyć! Zapraszamy !!! 
Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW