Practise – bo trening czyni mistrza

Practise, roztańczenie, wprawki, trening własny – te wszystkie pojęcia właściwie znaczą to samo, czyli możliwość samodzielnego doskonalenia swoich umiejętności. W Dancefloor na practise zapraszamy w co drugi weekend. Terminy są na bieżąco aktualizowane w naszym grafiku na stronie.

 

Trening to podstawa


Aby odnaleźć się na takim treningu trzeba mieć za sobą przynajmniej cały pierwszy stopień nauki tańca towarzyskiego & użytkowego, który składa się z 12 zajęć po 60 minut. Po ukończeniu poziomu podstawowego (pierwszego stopnia) znasz już kroki podstawowe i potrafisz rozpoznać po muzyce jaki taniec zatańczyć. Jest to ważne, 
ponieważ podczas practisu instruktor nie powie jaki w danym momencie będzie taniec, którą nogą należy zacząć lub jak policzyć do muzyki aby rozpocząć. To jest swego rodzaju sprawdzian dla Was, czy nabyte podczas kursu umiejętności są wystarczające aby pójść na zabawę i swobodnie bawić się tańcem do białego rana, nie zastanawiając się: „czy na pewno potrafię, czy dam radę poprowadzić partnerkę, czy nie strzelę gafy tańcząc 2na1 do muzyki rock&rolla”. 
 

Nareszcie mogę rozwinąć skrzydła


Practise to świetna sprawa dla tych którzy nie mają gdzie ćwiczyć. Często mówicie, że nie macie wystarczająco dużo miejsca w domu aby potrenować walca czy tango. Przed przyjściem na practise "zapisz się" aby na pewno było dla Ciebie miejsce, ponieważ ilość miejsc na te zajęcia jest ograniczona. Wszystko po to, aby dać Wam swobodę poruszania się bez potykania się o inne pary. 

Czasem potrzebujecie Sali na wyłączność, żeby np. przećwiczyć swój pierwszy taniec lub przygotować się do pokazu. Do tego celu potrzebujecie również sprzętu grającego, który dajemy Wam do dyspozycji. Aby wynająć salę na wyłączność można umówić się w recepcji na dogodny dla Was termin. Pamiętajcie żeby zabrać ze sobą muzykę np. na telefonie, tablecie, komputerze czy nawet na płycie. Urządzenie podłączysz do naszego nagłośnienia i trenujesz profesjonalnie swój niepowtarzalny pierwszy taniec.

Weekendowe roztańczenia są też świetną okazją do integracji z grupą. Często pary umawiają się na trening a po treningu wyjście na miasto, kolację czy zabawę.
 

Pamiętaj

 
Przychodząc na practise w jakimkolwiek celu pamiętaj żeby zawsze przynieść ze sobą czyste obuwie na zmianę. Szkoda, żeby piasek z butów zepsuł Ci trening powodując poślizg i dyskomfort 

Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW