Przedszkolaki, dzieci, młodzież - w każdym wieku potrzebujemy czegoś innego

Tańczące dzieci to temat rzeka. Często dzieci tańczą bo rodzice chcą aby tańczyły i bardzo dobrze! Pamiętajcie tylko Drodzy Rodzice, żeby porozmawiać z dzieckiem jaki styl tańca Waszemu przyszłemu tancerzowi się podoba lub w jakiej technice tańca będzie się czuć dobrze. Trudno zaciekawić bardzo energiczne dziecko zajęciami baletowymi lub jazzowymi, natomiast spokojny temperament nie polubi hip hop’u czy disco dance  

 

Wybór zajęć


Jeśli dziecko nie wie jakie są style lub nie wiecie jak dziecku wytłumaczyć różnice to jest kilka możliwości aby sobie to ułatwić:

-Można w tym celu wybrać się do Szkoły Tańca i wypróbować kilka typów zajęć aby przekonać się na sobie,
-Porozmawiać z instruktorem, który doradzi jaki styl wybrać do temperamentu i upodobań dziecka,
-Pooglądać z dzieckiem program telewizyjny o tematyce tanecznej np. jakiś talent show, których teraz nie brakuje,
Pamiętajcie, że ważny jest też instruktor tańca. Powinna to być osoba, która ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Dobry instruktor potrafi zarazić tańcem nawet tych, którzy na początku nie wierzyli w siebie.
 

Dostosuj zajęcia do wieu dziecka


Dzieci najmłodsze, w wieku przedszkolnym powinny uczestniczyć w zajęciach taneczno – rytmicznych, zajęcia nie powinny trwać dłużej nić 30-45 minut a taniec powinien być przeplatany zabawami. Dzieci na tym etapie dopiero uczą się skupiać swoją uwagę na wykonywanym zadaniu i aby ich nie zniechęcić uczymy je przez zabawę. Przy okazji oczywiście przemycamy nawyki dobrej sylwetki, poczucia rytmu i koordynacji ruchowej.

Dzieci starsze w wieku 7-9 lat zaczynają powoli dostrzegać estetykę ruchu i mają upodobania muzyczne. Tutaj zaczyna się kształtować gust taneczny, skierowany na poszczególne techniki tańca.
W kolejnych latach dzieci już dokładnie wiedzą co im się podoba i mają większą świadomość ciała. Potrafią pracować nad dynamiką i płynnością ruchów. Doskonalą technikę i ważne staje się rywalizowanie i osiąganie sukcesów.
 

Czym skorupka za młodu nasiąknie ...


Im wcześniej zaczniecie swoją przygodę z tańcem tym lepsze osiągniecie efekty ale to oczywiście nie jest reguła. Są tancerze bardzo dobrzy i wybitni, którzy zaczynali karierę w wieku nastoletnim ale mając ogromny talent i predyspozycje rozwinęli się w ekspresowym tempie.
Wszystkim tancerzom, na wszystkich etapach rozwoju życzymy samych Dancefloor’owych sukcesów!!!
 

Szczegółowy grafik zajęć z możliwością zapisu znajdziecie TUTAJ


W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: KONTAKT