TANIEC TOWARZYSKI & UŻYTKOWY - wulkan możliwości

Taniec towarzyski to…. dla mnie to wspaniały sposób aktywnego spędzania czasu we dwoje. W czasach gdy modne jest uprawianie sportów, każdy szuka odpowiedniej formy aktywności dla siebie. Będąc w związku nie musimy wybierać osobnych aktywności fizycznych. Istnieje dużo różnych sportów (bo taniec to też sport i to bardzo przyjemny), które można ćwiczyć razem. 


Życie towarzyskie i aktywność fizyczna


Kursy Tańca towarzyskiego to okazja do wspólnego spalania kalorii a przy tym świetnej zabawy i pozyskania nowych znajomości. Często mówicie: „w tańcu towarzyskim nie da się zmęczyć” oj uwierzcie mi że można :) i to nawet na podstawowym poziomie a na kolejnych etapach zaawansowania często po zajęciach wychodzicie zasapani, mokrzy ale z uśmiechami na twarzach. Owszem, taniec to trudna sztuka, trzeba pogodzić wiele rzeczy na raz: kroki, ręce, prowadzenie, rytm, muzyka, sylwetka, partner czy partnerka na przeciwko… dlatego jest tak ciekawy i dlatego z każdym treningiem chce się więcej i więcej. Wymaga od Was ogromnego skupienia ale daje niesamowitą satysfakcję i radość z każdego postępu. Nie bez powodu mówi się, że jak raz zasmakujesz tańca to zakochasz się w nim na całe życie. Ja taką miłość przeżywam od wielu lat i nie chcę tego zostawiać tylko dla siebie, chcę zarażać Was tą pasją i radością.
 

Nie tylko przed Ślubem


Na kursy tańca towarzyskiego przychodzą zazwyczaj pary przed ślubem i to jest oczywiście świetny wybór. Polecam jednak nie zostawiać decyzji o wybraniu się na kurs dwa, trzy miesiące przed ślubem. Najlepsze efekty daje chodzenie na takie zajęcia regularnie przez rok lub nawet więcej.

Pary, które ukończyły kurs podstawowy (w przypadku kursów w Dancefloor to 12 zajęć) znają kroki podstawowe do poszczególnych tańców, potrafią rozpoznać rytm i dopasować do niego rodzaj tańca, wiedzą jak zacząć do muzyki i znają podstawy prowadzenia. Dopiero na kolejnych stopniach zaawansowania mówimy o technice, płynności ruchu, zaczynamy świadomie prowadzić w tańcu i czujemy się coraz swobodniej.
 

Bez sztuczności


Aby nauczyć się tańczyć naturalnie, bez stresu na twarzy trzeba wytrwałości i systematyczności. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby para po kursie towarzyskim wybrała na pierwszy taniec popularny 2na1 (Disco Fox). Po kursie towarzyskim wybieracie spośród wachlarza różnych pięknych tańców, tak aby Wasz pierwszy taniec był wyjątkowym i oryginalnym rozpoczęciem przyjęcia natomiast użytkowy 2na1 zostawiacie na zabawę z gośćmi podczas wesela.

Coraz więcej par po swoich ślubach wraca na kurs tańca aby kontynuować naukę, już bez stresu ślubnego ;) To jest właśnie ta przygoda, która raz rozpoczęta zostaje w Naszych sercach na zawsze.

Tego Wam wszystkim życzę ;)
Prowadząca zajęcia - Kasia
 

 

 

Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW