Dancehall – styl nie tylko dla kobiet

Seksowny ? Zmysłowy czy erotyczny ? Tak, tymi wszystkimi przymiotnikami można określić Dancehall ale tańczą go nie tylko Panie. Dancehall to gatunek muzyczny oraz taniec wywodzący się ze słonecznej Jamajki, która już kojarzy się gorąco!

Rozpala zmysły, jest niezwykle żywiołowy i w zależności od temperamentu tancerza może przedstawiać emocje bardziej lub mniej wyraziste.

 

Powiew jamajskiej plaży i wolności


Dancehall, jako gatunek muzyki powinien porywać i wręcz zachęcać do ruchu, szczególnie pośladków. Jeśli jest wykonywany przez kobiety zawiera w sobie nawet elementy erotyczne. W tym seksownym tańcu pary lub soliści/solistki wykonują dynamiczne ruchy, również seksualne. Na Jamajce istnieje także pojęcie - „Dancehall Queen”, którym określa się kobiety tańczące najlepiej i najbardziej seksownie.
 

Mocny charakterrr


Wbrew pozorom taniec ten nie jest bardzo trudny, kobiety mają naturalne predyspozycje do wykonywania charakterystycznych dla tej techniki ruchów. Mowa oczywiście o kobietach, posiadających odważne cechy osobowości ponieważ skromne, zamknięte w sobie dziewczyny wybierają zazwyczaj inne style. Jeśli lubisz muzykę w stylu reggae i muzyka ta porywa Cię do tańca to być może należysz do grupy kobiet dancehall’owych!
 
 

Warto spróbować!!!


Jeśli nie wiesz czy ten styl do Ciebie pasuje to warto spróbować ale koniecznie na zajęciach dla początkujących. Zajęcia dla zaawansowanych mogą zniechęcić przyszłe tancerki nawet te, które już mają doświadczenie w innych stylach. Na zajęciach dla początkujących Danehall Queen’s w wolnym tempie opanujecie tzw. Shake’s, które są nieodzownym elementem tego stylu. Koniecznie ubierz się wygodnie, strój nie powinien krępować ruchów, masz się czuć swobodnie!!! Pamiętaj też, że podczas zajęć nikt nie będzie miał czasu podglądać Cię w tańcu, każdy z pewnością będzie skupiać się na sobie i swoich ruchach.

 

Życzę Ci udanej zabawy na zajęciach!Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW