Aktualości - Zajęcia Dla Par

KURS TAŃCA towarzyskiego i użytkowego

Start 14  i 23 październik


Zapraszamy na nowy kurs tańca towarzyskiego oraz użytkowego dla początkujących. Kurs tańca to przede wszystkim nauka tańca w parze czyli przyjemne z pożytecznym. Na zajęciach poznacie tańce towarzyskie i użytkowe, które bedziecie mogli wykorzystać na każdej zabawie, gdzie tańczy się w parach. W programie między innymi 2na1 znane także jako disco fox, cha cha, jive, blues i wiele innych tańców w wersji użytkowej oraz samba, cha cha, rumba, tango itp.. Nauczycie się rozpoznawać rytmy, prowadzić partnerkę ale przede wszystkim świetnie bawić się tańcem. 


 

Zapisy prowadzone są do  grupy:

- KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO & UŻYTKOWEGO (wt. godz. 18.30-19.30) Start 23.10
ZAPISZ SIĘ

- KURS TAŃCA TOWARZYSKIEGO & UŻYTKOWEGO (nd. godz. 18.30-19.30) Start 14.10
ZAPISZ SIĘ
Rozkład zajęć dostępny jest w zakładce GRAFIK KRAKÓW

 

TANIEC UŻYTKOWY DLA PAR

start 12 październik

 

 

Zajęcia, na których uczymy głównie tańców użytkowych takich jak 2na1 (Disco Fox) oraz użytkowych wersji tańców towarzyskich.

Na kursie poznacie przede wszystkim trudną sztukę prowadzenia i umiejętnego słuchania muzyki aby poruszać się w rytmie. Zajęcia dla wszystkich par bez względu na wiek. Po kursie podstawowym, który potrwa 8 tygodni, istnieje możliwość kontynuowania nauki aby poszerzyć swoją taneczną wiedzę o kolejne tańce oraz rozwinąć umiejętności w tańcach poznanych w pierwszym etapie.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!


 

Zapisy prowadzone są do  grupy:
- TANIEC UŻYTKOWY DLA PAR (pt. godz. 20.00-21.00)
ZAPISZ SIĘ
 
Grafik jest dotępny w zakładce GRAFIK KRAKÓW

   

Taniec - nasz sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę

Ile kalori tracimy tańcząc?Taniec może doskonale uzupełnić nasz program ruchowy. Podczas tańca również spalamy kalorie. Wartością dodaną w takim przypadku jest to, że odchudzanie czy tez dbanie o kondycję za pomocą tańca jest znacznie przyjemniejsze. Taniec jest doskonałą formą rozrywki, umożliwia utrzymanie dobrej kondycji, jest świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi, wreszcie – nie staje się nudny, jak powtarzane wielokrotnie ćwiczenia na siłowni:)

Ile kalorii pozwala stracić taniec w ciągu godziny:
- taniec towarzyski - od 180 do 400;
- latino lady styling – od 180 do 300;
- jive /swing – od 250 do 400;
- taniec użytkowy – ponad 300;
- dancehall, hip hop, jazz – 400;

Więcej: Taniec - nasz sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę

   

Taniec a rozwój dziecka


Dzieci lubią tańczyć.  Nawet niemowlęta, słysząc muzykę próbują się poruszać do jej rytmu. Muzyka i ruch są dzieciom bardzo bliskie warto więc rozwijać w nich to zainteresowanie. Taniec odgrywa bardzo dużą rolę w rozwoju psychofizycznym dzieci  - ćwiczenia ruchowo – taneczne zaspokajają nie tylko potrzeby ruchowe dziecka , ale także rozwijają szereg jego dyspozycji psychofizycznych :
 • spostrzegawczość ,
 • pamięć ,
 • koncentracje uwagi ,
 • szybką reakcję ,
 • koordynację wzrokowo – ruchową ,
 • orientację w schemacie własnego ciała i w przestrzeni
Aktywizują także ciało i umysł dziecka :
 • rozwijają jego wyobraźnię ,
 • mobilizują do działania ,
 • dostarczają nowych wrażeń i doświadczeń w zakresie komunikacji i współdziałania w grupie ,
 • wyrabiają dyscyplinę wewnętrzną ,
 • uczą świadomego panowania nad ruchem ciała

Więcej: Taniec a rozwój dziecka